Menu
menuStrona główna
menuO nas
menuStatut
menuPublikacje
menuWydarzenia
menuO reumatyzmie
menuWspomnienie
menuKontakt
menuZaproszenia
menuLinki
menuNapisz do nas
menuflaga Wielkiej BrytaniiEnglish

Archiwum wydarzeń

2015

Światowy Dzień Reumatyzmu w Warszawie

w WarszawieOd 9 do 18 października trwały w Warszawie obchody Światowego Dnia Reumatyzmu. W piątek 9.10 spotkaliśmy się w Instytucie na Spartańskiej. W niedzielę 18.10 podróżowaliśmy specjalnym tramwajem do stacji "Reumatyzm" w centrum Warszawy

stoiska wyklad nagrody

Byliśmy w Lublinie

Przybijamy piątkęW Lublinie w dniach 17-19 września 2015 roku odbyły się V Krajowe Spotkania Reumatologiczne, których wydarzeniem towarzyszącym była Sesja Stowarzyszeń osób chorych na choroby reumatyczne. Braliśmy również udział w III Biegu "Move Improve - Bieg usprawnia", w którym nasza koleżanka Monika Kacprzak zdobyła nagrodę za najlepszą technikę nordic walking. Przybiliśmy piątkę z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu.

na wykładziepo biegu Monika z prof. Kucharzem i nagrodą

Decyzja rządu w sprawie Instytutu Reumatologii

Instytut Reumatologii25 sierpnia 2015 Rada Ministrów podjęła decyzję o powstaniu na Spartańskiej z dniem 15 września br Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologiii i Rehabilitacji.
Doniesienia z rządu i prasy znajdziesz na facebooku

Leki biologiczne do apteki - apel

apelOgólnopolska Federacja Stowarzyszeń Reumatyków "REF" wystosowała do ministra zdrowia apel o ułatwienie dostępności leków biologicznych dla pacjentów wymagających takiego leczenia, a przez to obniżenie kosztów związanych z leczeniem biologicznym.
Zapoznaj się z apelem

Doroczna Konferencja EULAR PARE w Dublinie

logo konferencji

W dniach 24-26 kwietnia 2015 w Dublinie odbyła się 18 Konferencja EULAR PARE. Uczestniczyli w niej przedstawiciele stowarzyszeń chorych z całej Europy. Tematem konferencji była opieka skoncentrowana na pacjencie. Kolejna odbędzie się w kwietniu 2016 w Sofii.

2014

Instytut Reumatologii przechodzi do historii

Ministerstwo Zdrowia przygotowało Rozporządzenie Rady Ministrów, które od 1 stycznia 2015 r. w miejsce Instytutu Reumatologii tworzy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

W związku z powyższym Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Reumatyków "REF" przekazała ministrowi zdrowia swoje stanowisko w tej sprawie

Stanowisko Federacji w sprawie restrukturyzacji Instytutu Reumatologii

Doroczna Konferencja EULAR PARE w Zagrzebiu

logo konferencji

W dniach 6-9 listopada 2014 w Zagrzebiu odbyła się 17 Konferencja EULAR PARE. Uczestniczyli w niej przedstawiciele stowarzyszeń chorych z całej Europy. Tematem konferencji było zdrowe starzenie się (Healthy Ageing). Kolejna odbędzie się w kwietniu 2015 w Dublinie. Tematem przewodnim będzie opieka skoncentrowana na pacjencie.

Byliśmy w Katowicach

sesja stowarzyszeńW dniach 3-4 wrsześnia 2014 r. miał miejsce XXII Kongres Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego. Jako wydarzenie towarzyszące odbyła się Sesja stowarzyszeń osób chorych na choroby reumatyczne. na mecie bieguA w niej wykłady na tematy nas interesujące: leczenie, psychologia, rehabilitacja, dietetyka, prawa pacjenta, kampanie. Po sesji wzięłiśmy udział w biegu "Move Improve - Bieg usprawnia" razem z profesjonalistami zdrowia.

Światowy Dzień Chorego z premierem

premier na spotkaniu z okazji Dnia Chorego W przeddzień Światowego Dnia Chorego 10 lutego 2014 r. odbyło się VIII Forum Liderów Organizacji Pacjentów z udziałem premiera i ministra zdrowia. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia Reumatyków i Federacji "REF".

Bal przedszkolaków w Zbąszyniu

karnawałJuż tradycyjnie jak co roku w karnawale koło WAMO w Zbaszyniu zorganizowało bal przebierańców. Tym razem uczestnicy zabawy wcielili się w przedszkolaki. W zabawie wzięli udział członkowie koła i zaproszeni goście również z Polski.2013

Jesienna Konferencja EULAR PARE na Islandii

logo IslandiaKolejna, już 16 konferencja EULAR PARE odbyła się w dniach 15 - 17 listopada br. w Rejkiawiku, stolicy Islandii. Gospodarzem konferencji było islandzkie stowarzyszenie Gigtarfelag, a uczestnikami przedstawiciele stowarzyszeń osób chorych na choroby reumatyczne z całej Europy. Głównym tematem konferencji było "Healthy Ageing" ("Zdrowe starzenie się") oraz hasło tegorocznego Światowego Dnia Reumatyzmu "Żyj lepiej, starzej się pogodnie" Jak zawsze program konferencji był bardzo bogaty i obejmował zarówno wykłady jak i warsztaty pozwalające na wymianę doświadczeń na temat życia z chorobami reumatycznymi w różnych krajach Europy. Kolejna konferencja odbędzie się za rok w Zagrzebiu.


"Fashion-able" w Lublinie

LublinEuropejski projekt mający na celu opracowanie odzieży i obuwia przyjaznych niepełnosprawnym ruchowo trafił do Lublina. Partnerzy projektu OFOONR i belgijska firma Bivolino testowali jak zamówione przez internet koszule pasują na niepełnosprawnych łuczników klubu "START"


Choroby reumatyczne w Parlamencie Europejskim

17 października w Brukseli w Parlamencie Europejskim odbyła się konferencja na temat chorób reumatycznych. W konferencji udział wzięli przedstawiciele Parlamentu, Komisji Europejskiej, prezydencji europejskiej, EULAR: naukowcy, profesjonaliści zdrowia i przedstawiciele stowarzyszeń chorych.


Światowy Dzien Reumatyzmu 2013

WAD 201312 paździrnika po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Reumatyzmu. Z tej okazji w całej Polsce były zorganizowane przez stowarzyszeniaspotkania, wykłady, konferencje. W Instytucie Reumatologii odbyły się wykłady dla chorych z kiermaszem.


IV Krajowe Spotkania Reumatologiczne w Sopocie

bieg w SopocieW dniach 12 - 14 września 2013 r. odbyły się kolejne spotkania reumatologiczne. Wydarzeniami towarzyszącymi była sesja stowarzyszeń chorych na choroby reumatyczne i sesja profesjonalistów zdrowia. Uczestnicy sesji wzięli również udział w I Biegu "Move Improve - Ruch usprawnia".


Kongres EULAR w Madrycie

EULAR 2013W dniach 12-15 czerwca odbył się kolejny Kongres EULAR. Wśród poruszanych tematów były dotyczące transgranicznej opieki zdrowotnej, macierzyństwa w chorobach reumatycznych, leków biopodobnych i wiele innych.

Zgromadzenie Generalna EULAR w poczet członków EULAR PARE przyjęło Ogólnopolską Federację Reumatyków "REF"


Fashion-able w Brukseli

fashion-ableW dniach 3-4 czerwca odbyło się spotkanie partnerów i urzędników Komisji Europejskiej podsumowujące 1,5 roku projektu "Fashion-able", mającego na celu stworzenie odzieży i obuwia przyjaznych dla niepełnosprawbych


Jakość życia z RZS - światowa ankieta

badanie RZSWzięliśmy udział w światowym badaniu o jakości życia z RZS. Ankieta była aktywna od 25 marca do 11 kwietnia 2013 r. Wypełniliśmy 400 kwestionariuszy.więcej...


Jubileusz 20-lecia Stowarzyszenia

logo konferencji26 stycznia świętowaliśmy w Instytucie Reumatologii w Warszawie jublileusz 20-lecia naszego Stowarzyszenia. Swoją obecnością uroczystość uświetnili dyrektor Instytutu Elżbieta Gryszpanowicz, prof. Stanisław Luft z Rady Programowej magazynu "Złoty Środek", dr Bożena Moskalewicz - przedstawicielka Polski w EULAR PARE i Bogusław Żechowski - mąż Patronki oraz koledzy ze stowarzyszeń reumatyków i naszych kół.
Zajrzyj na forum i obejrzyj zdjęcia z 20-lecia Stowarzyszenia!

2012

Jesienna Konferencja EULAR PARE w Zurychu

logo konferencjiW dniach 1 - 4 listopada odbyła się w Zurychu 15 już coroczna Jesienna Konferencja EULAR PARE. Uczestniczący w niej przedstawiciele organizacji chorych na schorzenia reumatyczne wzięli udział w wykładach i warsztatach oraz zwiedzili siedziby Europejskiej Ligi do Walki z Reumatyzmem (EULAR) oraz Szwajcarskiej Ligi Reumatycznej.

Spotkanie w Brukseli

logo dni europejskichW dniach 16 - 17 października w Brukseli odbyły się 2 konferencje z udziałem naszych przedstawicieli: wspólna konferencja EULAR i EFORT (Europejska Federacja Ortopedów i Traumatologów) i coroczna konferencja "Fit for Work" ("Zdolni do pracy"), której sesja odbyła się w Parlamencie Europejskim.

Światowy Dzien Reumatyzmu 2012

Światowy Dzien ReumatyzmuJuż tradycyjnie 12 października świętowaliśmy Światowy Dzień Reumatyzmu. W Warszawie w Instytucie Reumatologii kolejny raz odbyły się wykłady dla chorych, spotkania z ekspertami, kiermasz.

Więcej o obchodach w Polsce na stronie "REF"

Jesienny piknik w Warszawie

piknik w ogrodzie saskimPo raz kolejny uczestniczyliśmy w pikniku w Ogrodzie Saskim z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Jak zawsze na naszym stoisku były nasze publikacje oraz ankiety i nagrody.


Turnus edukacyjno-zdrowotny w Zbąszyniu

turnusW dniach 29 września do 7 października odbył się turnus dla osób z nadwagą (BMI>=30). W ramach turnusu uczestnicy zażywali aktywności fizycznej (gimnastyka poranna, nordic walking, zumba), uczestniczyli w wykładach, przygotowywali zdrowe posiłki.

Kongres EULAR 2012 w Belinie

Berlin 2012 Jak co roku przedstawiciele naukowców, lekarzy, profesjonalistów zdrowia i przedstawiciele chorych spotkali się na Kongresie EULAR. Tym razem w dniach 6 - 9 czerwca w Belinie. W programie EULAR PARE znalazły się 2 prezentacje z Polski: plakat na temat aktywności fizycznej mieszkanców Warszawy i ustna na temat relacji pomiędzy czasem do diagnozy RZS a jakością życia.

Forum w Białymstoku

logo Forum Świadomego pacjenta Białystok W dniach 1 - 3 czerwca Forum Świadomego Pacjenta zawitało do Białegostoku. W spotkaniu uczestniczyli liderzy stowarzyszeń z całej Polski. Oprócz ciekawych wykładów uczestnicy mieli okazję zwiedzić Białystok i Muzeum Ikon w Supraślu.

1 czerwca przed Ministerwstwem Zdrowia

W Dniu Dziecka "Porozumienie 1 czerwca" zorganizowało pikietę przed Ministerstwem Zdrowia. Przedstawicieli Porozumienia przyjął minister Bartosz Arłukowicz. Więcej na http://1 czerwca.pl

Majowy piknik na Woli

stoiskowagonik Już tradycyjnie odbył się kolejny piknik prozdrowotny na Woli w Warszawie. Tym razem na naszym stoisku można było wygrać taśmę do ćwiczeń. Wystarczyło wypełnić ankietę o żywieniu. Pomalowaliśmy również nasz wagonik w piknikowej kolejce.

Wyjazdowa "Szkoła życia"

Pozdrowienia znad morzaW ostatnim tygodniu kwietnia koło WAMO ze Zbąszynia zorganizowało wyjazdową "Szkołe życia z reumatyzmem". W programie wykłady, zajęcia sportowe, wspólna zabawa. Wcześniej zajęcia "Szkoły" odbyły się w Warszawie, Bydgoszczy i Szczecinie.

Petycja u Ministra Zdrowia

petycja u ministra zdrowia15 marca 2012 w czasie spotkania z wiceministrem zdrowia eksperckiej grupy roboczej "Dialog dla zdrowia" powołanej przez organizacje zrzeszające chorujących na choroby przewlekłe: reumatyczne, nowotworowe, cukrzycę, choroby rzadkie została wręczona petycja w sprawie wpisania zapalnych chorób reumatycznych na listę chorób przewlekłych wraz z zebranymi podpisami w liczbie 8591.

Uroczystość na ratuszu w Nowym Tomyślu

31 stycznia na ratuszu w Nowym Tomyślu odbyła sie kolejna uroczystość wręczenia dyplomów nadania tytułu członka honorowego naszego Stowarzyszenia osobom zasłużonym w działalności na rzecz chorych na schorzenia reumatyczne.

Karnawał w WAMO

balJuż tradycyjnie jak zawsze w karnawale nasze koło WAMO w Zbąszyniu zorganizowało bal przebierańców. W tym roku była to "Cygańska noc". W zabawie mógł uczestniczyć każdy, kto założył elementy cygańskiego stroju. Do póżnego wieczora trwały tance i rozbrzmiewała cyganska muzyka. Następny taki bal za rok.

Uroczystość nadania imienia

pokazrodzina14 stycznia 2012 na terenie Instytutu Reumatologii odbyła się kameralna uroczystość nadania imienia Stowarzyszenia Hanki Żechowskiej - współzałożycielki i animatorki ruchu chorych na schorzenia reumatyczne. W uroczystości uczestniczyli starzy i obecni członkowie oraz rodzina. Tego samego dnia wręczono dyplomy nadania tytułu członków honorowych zasłużonym dla Stowarzyszenia.

2011

Petycja do Ministra Zdrowia

Do siedziby Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Reumatyków "REF" spływają z całej Polski listy podpisów pod petycją w sprawie wpisania zapalnych chorób reumatycznych na listę chorób przewlekłych. Jest ich już ponad 8 tysięcy. Petycja wraz z podpisami trafi do nowopowołanego Ministra Zdrowia na początku jego kadencji.
Zapoznaj się z tekstem petycji...

Światowy Dzień Reumatyzmu 2011

12 października 2011 r. świętowaliśmy po raz kolejny Światowy Dzień Reumatyzmu. W Instytucie Reumatologii w Warszawie w tym dniu odbył się kiermasz i cykl wykładów dla chorych. Uroczystość uświetnił patronat pani prezydentowej. Obchodom święta towarzyszyła wystawa EULAR PARE.

Światowy Dzień Reumatyzmu w IRstoisko stowarzyszenia zajęcia dziecistoisko ze sprzętem rehabilitacyjnym

60-lecie Instytutu Reumatologii w Warszawie

plakatwystawaW dniach 4 - 5 października odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego uroczystości jublileuszu 60-lecia Instytutu Reumatologii w Warszawie. W ramach obchodów została zorganizowana konferencja naukowa nt.: Nowe Technologie - Postępem w Chorobach Reumatycznych. Została otwarta europejska wystawa EULAR PARE "Dokonując cudów" prezentująca aktywności zawodowe i pasje chorych reumatycznych.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Ogrodzie Saskim

piknik w Ogrodzie Saskim Dnia 2 października w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbył się "Jarmark kreatywności" z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Nasze Stowarzyszenie zorganizowało stoisko, na którym można było wygrać taśmę do ćwiczeń i dostać zaproszenie na Światowy Dzień Reumatyzmu do Instytutu Reumatologii więcej...

Międzynarodowa Jesień Reumatyków

logo forum świadomego pacjenta jesień reumatyków W dniach 9 - 11 września w Zbąszyniu odbyła się Międzynarodowa Jesień Reumatyków połączona z Forum Świadomego Pacjenta. W spotkaniu uczestniczyli oprócz reprezentantów stowarzyszeń z Polski goście z Łotwy oraz przedstawiciele władz lokalnych. Wydarzenie uświetnił występ operetki poznańskiej. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki hojności sponsorów.

"Fit for Work" w Polsce

logo fit for work logo forum ekonomicznego w Krynice W czasie XXI Forum Ekonomicznego w Krynicy odbyła się inauguracja polskiej edycji europejskiego projektu "Fit for Work", mającego na celu zwrócenie uwagi na zdolność do pracy chorych na schorzenia reumatyczne. Ambasadorem polskiej edycji jest laureat pokojowej Nagrody Nobla i były prezydent RP Lech Wałęsa.

Wycieczka na Łotwę

Polscy reumatycy na ŁotwieW dniach 24 czerwca - 1 lipca przedstawiciele naszego Stowarzyszenia byli na Łotwie na zaproszenie tamtejszego stowarzyszenia chorych reumatycznych. W ramach wycieczki zwiedzili Wilno, Szawle, Rygę, Siguldę, Cesis, Jelgavę, Rundale, Skaistkalne, Kowno. Uczestnicy wycieczki spotkali się z przedstawicielami bratnich stowarzyszeń na Litwie i Łotwie. Łotwa i Litwa

Spotkanie w Mikołajkach

Kongres PTR w MikołajkiW dniach 11-13 czerwca uczestniczyliśmy w XXI Zjeździe Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego. Wystąpienie przedstawiciela Fedracji "REF" było wykładem otwierającym zjazd. Wcześniej odbyło sie kolejne spotkanie w ramach Forum Świadomego Pacjenta, gdzie zapoznaliśmy się z teorią mediów, raportem o stanie reumatologii w Polsce i rolą odzywiania w chorobach reumatycznych.

"Na Wolę po zdrowie"

piknik na WoliW Warszawie na Woli w dniu 5 czerwca tradycyjnie braliśmy udział w pikniku prozdrowotnym. Jak zawsze na naszym stoisku zorganizowaliśmy konkurs z nagrodami dla tych. którzy wypełnili ankiety na temat aktywności fizycznej, która jest tematem Światowego Bnia Reumatyzmu w latach 2011 i 2012.


30. Konferencja Ordynatorów i Kierowników Poradni Reumatologicznych

logo IRW Warszawie w dniach 2 - 3 czerwca odbyła się 30. Konferencja Ordynatorów i Kierowników Poradni Reumatologicznych. Tematem konferencji były rekomendacje postępowania w reumatologii w 2012. Obrady odbywały się w Ministerwswie Zdrowia i w Instytucie Reumatologii.

Kongres EULAR w Londynie

EULAR 2011W dniach 25 - 28 maja w Londynie odbył się Kongres EULAR. W programie EULAR PARE znalazły sie 3 prezentacje polskie: ustna o seksualności chorych reumatycznych z 2 perspektyw - osoby chorej i jej partnera oraz 2 plakatowe: o balneoterapii i kosztach RZS.

Kolejna konferencja prasowa "REF"

Dnia 24 lutego 2011 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie odbyła się kolejna konferencja prasowa zwołana przez Ogólnopolską Federację Stowarzyszeń Reumatyków "REF" dotycząca leczenia biologicznego zapalnych chorób reumatycznych.

Zapoznaj się z opiniami lekarzy...

Zapoznaj się ze stanowiskiem "REF"...

Konferencja prasowa "REF"

Dnia 4 stycznia 2011 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Reumatyków "REF" zwołała konferencję prasową, na której zostało przedstawione zaniepokojenie środowiska chorych metodami stosowanymi przez Ministerstwo Zdrowia w leczeniu biologicznym zapalnych chorób reumatycznych.

Czytaj więcej...

2010

Jesienna Konferencja EULAR PARE w Berlinie

logo konferencjiW dniach 5-7 listopada odbyła się w Berlinie coroczna konferencja przedstawicieli organizacji chorych na schorzenia reumatyczne. Głównym tematem tegorocznej konferencji była praca i rehabilitacja chorych.
Gospodarzem konferencji była Deutsche Reuma-Liga.

Konferencja w Brukseli

BrukselaW dniach 19-20 października miała miejsce w Brukseli konferencja belgijskiej prezydencji UE na temat chorób reumatycznych. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele władz unijnych i państwowych, świata nauki, stowarzyszeń profesjonalistów zdrowia oraz organizacji chorych. Efektem konferencji jest ustalenie rekomendacji mających na celu wprowadzenie europejskiego planu strategicznego i narodowych planów działania na rzecz zmniejszenia ograniczeń wynikających z chorób reumatycznych.

Światowy Dzień Reumatyzmu wśród polityków

kubek 12 października z okazji Światowago Dnia Reumatyzmu do polityków dotarły kubki z adnotacją: "Czy wiesz, że 400 tysięcy osób chorujących na reumatoidalne zapalenie stawów nie napiłoby się herbaty z tego kubka" i postulatami w sprawie chorób reumatycznych. Akcja jest kontynuacją zeszłorocznego projektu "Głos w sprawie RZS".

Forum Świadomego Pacjenta

9 października odbyło się w Warszawie kolejne spotkanie z cyklu "Forum Świadomego Pacjenta". Partnerami Forum są Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń "REF", Stowarzyszenie "3majmy się razem" i firma Roche.


Jesienne pikniki

Saski

WolaW dniach 26 września i 3 października 2010 r. w Warszawie odbyły się pikniki promujące zdrowie i aktywność. Stowarzyszenie Reumatyków i ich Sympatyków otworzyło swoje stoisko, gdzie można było spotkać się z reumatologiem i zapoznać z naszą ofertą.

II Krajowe Spotkania Reumatologiczne

W dniach 16-18 września w Sopocie odbyły się II Krajowe Spotkania Reumatologiczne. W ramach spotkań odbyła się sesja dla profesjonalistów zdrowia z udziałem przedstawicieli stowarzyszeń chorych. Tematem sesji był zespół terapeutyczny. Sesja była zorganizowana pod hasłem Światowego Dnia Reumatyzmu 2010: Pracujmy razem!


II Ogólnopolska Wiosna Reumatyków

koszW dniach 25-27 czerwca 2010 r. w Zbąszyniu (Wielkopolska) odbyła się II Ogólnopolska Wiosna Reumatyków. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Reumatyków i ich Sympatyków Koło WAMO Zbąszyń. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszeń osób chorych na choroby reumatyczne z całej Polski: z Warszawy, Wrocławia, Kielc, Częstochowy, Leszna, Szczecina, Lublina, Sopotu, Bydgoszczy i Białegostoku.

Zobacz więcej na stronie Nowego Tomyśla

10 lat sopockiej "Endoprotezy"

10 lat Stowarzyszenia12 czerwca Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy "Endoproteza" w Sopocie świętowało 10-lecie działalności. Z tej okazji odbył się nad samym morzem uroczysty obiad z udziałem zaproszonych gości. Byliśmy wśród nich.

Majowe pikniki

stoisko22 maja (sobota) w godzinach 14:00 - 18:00 w parku Sowińskiego na Woli odbyła się impreza plenerowa z naszym udziałem "Na Wolę po zdrowie". Na naszym stoisku prezentowaliśmy nasze publikacje i udzielaliśmy informacji o naszej działalności. 30 maja na Krakowskim Przedmieściu byliśmy obecni w "Mieście Miłosierdzia"

Warsztaty liderów

stoisko21 - 23 maja w Warszawie odbyły się warsztaty liderów grup samopomocy w chorobach reumatycznych. Uczestnicy przedstawili dotychczasowe osiągnięcia, przedyskutowali strategię działania na kolejne lata, spotkali się z rehabilitantem i reumatologiem. Organizacja warsztatów została zrealizowana w ramach akcji "Świat w dłoniach" i wsparta finansowo przez firmę Sanofi-Aventis.

Nowoczesne leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS)

Koło Warszawskie zorganizowało w Instytucie Reumatologii 24 kwietnia spotkanie dla chorych i ich najbliższych. W programie wykłady na temat nowoczesnego leczenia RZS i praw pacjenta, poczęstunek i materiały edukacyjne dla uczestników. Podobne spotkania zostały zorganizowane przez koła Stowarzyszenia w Bydgoszczy i Zbąszyniu. Organizacja spotkań została wsparta z nieograniczonego grantu firmy Roche. Dziękujemy!

AAA w Brukseli

Alliance Against Rheumatism1 marca jak co roku już po raz siódmy odbyło się spotkanie Alliance Against Arthritis (Przymierze Przeciwko Reumatyzmowi). W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele świata nauki i organizacji chorych reumatycznych. Omawiany był 7 Program Ramowy i projekty naukowe realizowane w jego ramach z zakresu reumatologii.

2009

Szkolenie lekarzy rodzinnych

Zakład Promocji Zdrowia i Epidemiologii Chorób Reumatycznych Instytutu Reumatologii im. prof. Eleonory Reicher w Warszawie, Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Zarząd Główny Stowarzyszenia Reumatyków i ich Sympatyków zorganizowały kolejne szkolenie z reumatologii praktycznej dla lekarzy rodzinnych, które odbyło się w Warszawie w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej, ul. Trojdena 4, aula - parter w dniach 3 - 4 grudnia 2009 r. (czwartek - piątek) w godzinach 9:00 - 14:00.

Edycja ta była zorganizowana przy finansowym wsparciu (w kolejności alfabetycznej):
Biofarm Grunenthal ICN Polfa Rzeszów Jelfa
Medagro Molteni Rottapharm Woerwag

Dziękujemy!


Akcja w sejmie


głos w sprawie RZSakcja w sejmie20 listopada stowarzyszenia reprezentujące chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) zorganizowały akcję edukacyjną wśród parlamentarzystów. Celem akcji jest pokazanie społecznego problemu RZS. Akcja została organizowana dzięki wsparciu firmy Roche.


Warsztaty nad Zalewem Zegrzyńskim

nordic walkinguczestnicy warsztatówW dniach 23 - 25 października nasze Stowarzyszenie zorganizowało warsztaty w ramach kampanii "Świat w dłoniach" nad Zalewem Zegrzyńskim. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia z całej Polski. Tematem wiodącym było życie z rzs. Zajęcia prowadzili: reumatolodzy, lekarz rehabilitacji, psycholog, rehabilitant. W programie znalazły się ćwiczenia z taśmami lateksowymi i nordic walking. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki wsparciu firmy Sanofi-Aventis.


Rodzinne pikniki w Warszawie

piknik wolskipiknik w ogrodzie saskimW ostatni weekend września i pierwszy października nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w piknikach rodzinnych: w Wolskim Korowodzie i w Jarmarku Kreatywności. Na naszym stoisku zainteresowani mogli zapoznać się z naszymi propozycjami i skorzystać z porady reumatologa.


Rejestracja Federacji Stowarzyszeń

29 lipca 2009 r. Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Reumatyków "REF" została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego.

Przypomnijmy, że decyzja o zjednoczeniu ruchu chorych zapadła 25 marca 2000 r. w czasie spotkania stowarzyszeń osób chorych na schorzenia reumatyczne w Dębe pod Warszawą. Federacja pod nazwą Federacja Stowarzyszeń Osób Chorych na Choroby Reumatyczne "REF" działała jako płaszczyzna współpracy organizacji bez oficjalnej rejestracji. Z uwagi na konieczność wzmożenia w ostatnim czasie działań na rzecz chorych w roku 2008 podjęto decyzję o rejestracji federacji pod nazwą Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Reumatyków "REF". Drogę do rejestracji rozpoczęto od spisania aktu notarialnego w Sopocie przed warsztatami stowarzyszeń 21 listopada 2008 r.
logo ref


Świat w dłoniach

W ramach kampanii "Świat w dłoniach" w 5 miastach Polski odbyły się warsztaty dla chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (rzs). Współorganizatorami warsztatów były stowarzyszenia: Reumatyków i ich Sympatyków, "SOMA" z Dąbrowy Górniczej i "Milenium" z Opola.

logo 'Świat w dłoniach'

więcej na stronie www.rzs.pl


Światowy Dzień Reumatyzmu'2009

12 października jak co roku przypada Światowy Dzień Reumatyzmu. Tegorocznym tematem było: "Pracujmy razem". Wszystkie działania koncentrowały się na zagadnieniach pracy.

logo2009

więcej na stronie www.worldarthritisday.org


Poruszyć świat

Ruszył program edukacyjno-informacyjny "Poruszyć Świat" przeznaczony dla profesjonalistów zdrowia, chorych na rzs i ich najbliższych.logo poruszyć świat

więcej na stronie www.poruszycswiat.pl


2008

Forum Świadomego Pacjenta

uczestnicy warsztatów13 grudnia 2008 r. ruszyło Forum Świadomego Pacjenta. Wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji chorych z całej Polski:


28 marca 2009 r. odbyło się kolejne spotkanie Forum.


Partnerzy kampanii:Stowarzyszenie Reumatyków i ich Sympatyków, 3majmy się razem, Roche


Warsztaty w Sopocie

warsztaty w sopocie Tradycyjnie raz na kwartał przedstawiciele stowarzyszeń osób chorych na choroby reumatyczne spotykają się na warsztatach, mających na celu podnieść wiedzę i umiejętności liderów. Wyjatkowe warsztaty odbyły się w Sopocie 21 - 23 listopada 2008 r. W czasie warsztatów uczestnicy wzięli udział w treningu nordic walking. Warsztaty są organizowane przy wsparciu firmy Wyeth.


Światowy Dzień Reumatyzmu'2008


malarka Aleksandra Chaberek z logo kampaniiw czasie pracywykonana praca uczestnicy happeninguZ okazji Światowego Dnia Reumatyzmu 9 października 2008 w ramach kampanii: "Chwytaj każdy dzień" na Zamku Ujazdowskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa. Uwieńczeniem spotkania był happening artystyczno-kulturalny. W czasie happeningu chorzy na reumatoidalne zapalenie stawów stworzyli wspólne dzieło symbolizujące ich codzienne życie z chorobą.

Design by flankerds.com
statystykaValid XHTML 1.0 Transitional