Menu
menuStrona główna
menuO nas
menuStatut
menuPublikacje
menuWydarzenia
menuO reumatyzmie
menuWspomnienie
menuKontakt
menuZaproszenia
menuLinki
menuNapisz do nas
menuflaga Wielkiej BrytaniiEnglish

Stowarzyszenie - misja i historia

Stowarzyszenie Reumatyków i ich Sympatyków

Stowarzyszenie powstało w 1993 roku. Swoim działaniem obejmuje teren całej Polski. Jego członkami są osoby w najróżniejszym wieku, nie zawsze dotknięte schorzeniami reumatycznymi. Strukturę Stowarzyszenia tworzą koła terenowe. Rodzaj organizowanej przez nie działalności zależy od członków koła. Koła w Warszawie i Szczecinie prowadzą stałą rehabilitację ruchową, połączoną z wykorzystaniem metod medycyny niekonwencjonalnej. Stosowane metody uczą optymizmu oraz aktywnego życia mimo przewlekłej i postępującej choroby. Pomagają wytworzyć w sobie postawę przyjazną i życzliwą innym. Stowarzyszenie organizuje wyjazdy na letnie turnusy rehabilitacyjne dla członków i ich opiekunów. Ich udział w wyjazdach ma bardzo duże znaczenie psychologiczne - zapobiega wytwarzaniu poczucia osamotnienia. Stowarzyszenie organizuje także spotkania towarzyskie. Czekają na nie przede wszystkim osoby samotne, będące na rencie inwalidzkiej lub emeryturze, mające często poczucie życia na marginesie społeczeństwa. Dla wielu z nich to jedyny kontakt ze światem. Stowarzyszenie jest grupą samopomocy i opiera się wyłącznie na pracy swoich członków. Utrzymuje się z dotacji, składek członkowskich i darowizn od sponsorów.

W ramach aktywności Stowarzyszenia organizowane są spotkania z profesjonalistami zdrowia: reumatologiem, rehabilitantem, pielęgniarką reumatologiczną, psychoterapeutą, specjalistą do spraw społecznych.

W działalności Stowarzyszenia mogą brać udział wszyscy niezależnie od schorzenia reumatycznego. Są w Stowarzyszeniu osoby z reumatoidalnym zapaleniem stawów (rzs), zesztywniajacym zapaleniem stawów kręgosłupa (zzsk), łuszczycowym zapaleniem stawów (łzs), toczniem, chorobą zwyrodnieniową stawów, a także osoby z rzadkimi chorobami reumatycznymi. Wśród członków są członkowie rodzin osób chorych i profesjonaliści zdrowia wspierający działalność organizacji.

Stowarzyszenie jest członkiem-założycielem Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Osób Niesprawnych Ruchowo i Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Reumatyków "REF".

Design by flankerds.com
statystykaValid XHTML 1.0 Transitional